Mailgoing Sisteminde Toplu Mail Kampanyaları Genel Ayarları

1 Kampanya adı : Daha sonra incelerken kampanyanızı daha rahat tanımak için ismi bu mantıkla seçmenizi tavsiye ederiz.

2 Liste : Mail listesi olarak sistemde yer alan listelerden birisini seçebilirsiniz. Ayırca yeni liste-segment ekle seçeneğini kullanarak aynı kampanyayı birden fazla liste ya da segmente gönderebilirsiniz.

3 Kaydet ve devam et : Ayarlarınızı tamamladıktan sonra kaydederek devam edin.

1 Gönderen Adı : Firmanızın, markanızın adı veya şahsi gönderimlerinizde sizin adınız ve soyadınız olabilir.

2 Gönderen e-maili : Mailgoing hesabınızda tanımlanan alan adına ait bir mail olması teslim oranları açısından önemlidir. Mailgoing hesabınıza bağlı alan adını kullanmak üzere çeşitli mail adresleri kullanabilirsiniz. Örneğin ; info@alanadiniz.com veya satis@alanadiniz.com vb.  Eğer farklı alan adlarına ait domainleri kullanırsanız gönderdiğiniz maillerin SPAM algılanma olasılıkları yükselir. Ayrıca belli bir orandan sonra hesabınızda gönderimler otomatik olarak durdurulur.

3 Geri dönüş maili : Gönderilen maillere reply-yanıtla şeklinde cevap vermek isteyenlerin mail istemcilerinde alıcı mail adresi olarak gözükecek maili belirtir. Gönderdiğiniz maillere gelecek cevapları farklı bir biriminizin yanıtlamasını isterseniz bu açıdan farklı bir adres kullanabilirsiniz. Fakat mail adresininin Mailgoing hesabında tanımlı alan adınızı taşıyor olması yine bir gerekliliktir.

4 Konu : Mail içeriğinizin alıcı kitlede aksiyon yaratması açısından önemle düşünmeniz gereken bir alandır. Mailinizde konu alanında yer alacak içerik burada belirlenir. Bu içeriği belirlerken harcadığınız zaman olumlu geri dönüşlerde çok önemli rol oynayacaktır.

5 Açılma takibi : Evet/Hayır seçeneği ile yer alan önemli bir alandır. Mailinizi açanların kayıtlarının yer aldığı rapor için gereklidir. Varsayılan olarak EVET kullanmanızı tavsiye ederiz.

6 Url takibi : Evet/Hayır seçeneği ile yer alan diğer bir önemli alandır. Mailinizi açanların ayrıca mail bülteni içinde geçen hangi linklere ne kadar tıkladıklarının bilgisinin bulunduğu rapor içeriği için gereklidir.  Varsayılan olarak EVET kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu makaleyi yararlı buldunuz mu?