Mailgoing Sisteminde Toplu Mail Kampanyaları Zamanlama ve KayıtKampanya işlemlerinde son adım olarak kampanyanız zamanlaması yapılarak kaydedilir.
1 Gönderim tarihi : Mail bülteninin gönderimini ileri tarih olmak üzere ayarlayarak o tarihte otomatik gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Sistem, özel günler, bayramlar, doğumgünü kutlamaları, yıldönümlerinde gönderilecek içerikleri önceden ayarlamanıza olanak tanır.

2 Abone Durumları : Açanlar / Açmayanlar ayrımı ile seçenekler mevcuttur. Kampanya takibi listesinden ( bir yanındaki seçenek ) seçilecek bir kampanyayı açanlar ve açmayanlara gönderimin yolunu açar. Yani bir kampanyaya birden fazla yaptığınız gönderimlerde daha önce maili açanlara bir daha gönderim yapılmamasını sağlarsınız. Bu iki açıdan önemlidir. Birincisi mail kredinizi daha hesaplı harcamış olursunuz, ikincisi mailinizi açanlar tarafında bıkkınlık oluşturmamış olursunuz.

3 Kampanya takibi : 2 numaralı seçenekte açıklandığı üzere belli bir kampanyayı açanların ya da açmayanların durumuna göre gönderimin sağlanmasını içerir.

4 Spam Skoru : Bu seçenekte mevcut mail bülten içeriğinizin uluslararası standartlara göre SPAM algılanabilecek bir içeriğe sahip olup olmadığınızın kontrolü yapılır. Böylece 3.taraflardan temin ettiğiniz HTML içeriklerin spam içerik içerip içermediğini kontrol etmiş olursunuz. Skor 0 ile 5 arasında verilir. 0 Sspam olasılığı en az demektir.

5 Kampanyayı kaydet : Bu seçenek ile tüm ayarları tamamlanan kampanyanızı gönderime hazır hale getirirsiniz.

Bu makaleyi yararlı buldunuz mu?