Yönetim Panelli Web Sitesi


Profesyonel ekipten profesyonel web tasarım.
Modern, yönetim panelli anahtar teslimi sistem.
Web tasarım hizmetimizde SIK SORULAN SORULAR


1. Yeni bir firma kurduk, hemen bir web sitesi sahibi olmamız gerekir mi?
2. Zaten bir firmamiz ve web sitemiz var. Değişiklik zamanının geldiğini nasıl anlarım?
3. Web sitesi tasarım ve yayın hizmetini sizden almaya karar verdiğimizde süreç nasıl ilerliyor?
4. Barınma ve mail hizmetlerini nasıl bir altyapı üzerinden alıyoruz?
5. Yeni web sitemiz yayına çıktıktan sonra güncelleme konusunda destek veriyor musunuz?
6. Web tasarım ve bağlantılı tüm hizmetlerde ücretlendirmeleri nasıl yapıyorsunuz?
7. Hizmet ve ürün ödemelerimizi hangi şartlarda ve platformlarda yapabiliyoruz?

1. Yeni bir firma kurduk, hemen bir web sitesi sahibi olmamız gerekir mi?

Genellikle "EVET" diyebiliriz.

Yeni bir firma kurma aşamasında işi resmiyete dökmeden öncelikle MARKA araştırmanızı ve marka ile uyumlu internet alan adı araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Düşündüğünüz marka isminin daha önce TPE bünyesinde tescil edilmesi ileride sizleri zor bir durumda bırakabilir. Markanızı ileriki aşamalarda değiştirmeniz hayli sıkıntılı olacaktır.

Düşündüğünüz markanın müsait olduğundan emin olduktan sonra firma kurulumu yaparak Marka Tescil işlemleri için girişimde bulunabilirsiniz. Markanızı seçerken marka ismi ile alakalı uygun bir ALAN ADININ da müsait olduğunu araştırmalısınız. Böylece firma isminiz, marka isminiz ve ileride web sitenizi yayınlayacağınız alan adınız birbiri ile uyumlu olacaktır.

Bir WEB SİTESİ artık günümüzde firma faaliyetlerine başlamak için genelde gerekli olan bir ofis-mekan, personel, telefon, internet servisi, fatura, kartvizit vb. unsurların içinde yer alıyor. Öyle ki web siteniz, yayını sağlandıktan sonra siz eve gittğinizde dahi çalışmaya devam edecek, iletişim formu ile çeşitli talepleri toplayabilecek, e-ticaret özelliği varsa ürün satışının devam ettiği sürekli bir tanıtım ve pazarlama sistemi olarak hep yanınızda olacaktır.2. Zaten bir firmamiz ve web sitemiz var. Değişiklik zamanının geldiğini nasıl anlarım?


Microsoft Web Sitesi / 2007'de Böyle GözüküyorduMicrosoft Web Sitesi / 2019'da Böyle Gözüküyor
Sizin de web siteniz 2000'lerin ortalarındaki web siteleri gibi gözüküyorsa değiştirmenin vakti çoktan gelmiş demektir.
Ayrıca sitenizde istediğiniz güncellemeleri yapamıyorsanız, web sitenizle ilgilenenlere ulaşamıyorsanız web sitenizi yenilemek kaçınılmaz hale gelmiş demektir.3. Web sitesi tasarım ve yayın hizmetini sizden almaya karar verdiğimizde süreç nasıl ilerliyor?

1.  Alan adınız yoksa kendi adınıza bir tane kayıt ediyorsunuz.
2. Alan adınız varsa DNS ayarlarını bizim belirttiğimiz şekilde değiştiriyorsunuz. Böylece kendi alan adınızda web sitenizi kurmaya başlayabiliyoruz.
3. Web sitenizde yayınlanmak üzere aşağıdaki bilgileri bize iletiyorsunuz.
  • Logonuz. Logonuz yoksa logo tasarım hizmetimizden faydalabilirsiniz. Hizmet sayfamız için tıklayınız.
  • Hakkımızda yazınız. Kısa da olsa firmanızı anlatan bir yazı.
  • Ürün ve/veya hizmetlerinizi açıklayan yazı ile görselleri. Ürün fotoğraf çekimleriniz için profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşmanızı tavsiye ederiz.
  • Ekip üyelerinizi tanıtmak istiyorsanız özgeçmiş ve fotoğrafları. Ekip üyelerinizin hepsi ya da bir bölümü için tanıtım sayfaları oluşturabiliyoruz.
  • Kullanmak istediğiniz mail adreslerinin listesi. Mail adreslerini öncelikle bizim tanımlamamızı istiyorsanız listesini teslim edersiniz. Eğer kendiniz tanımlamak isterseniz MAIL YÖNETİM PANELİNİZ teslim edilmektedir.
  • İletişim bilgileriniz. Açık adres, iş telefonu, iş faksı, ve iletişim formlarının doldurulduğunda haberdar edilecek ilgili mail adresi ismi
4. İlk etapta bize ilettiğiniz bilgiler çerçevesinde yeni web siteniz ortalama 2 İŞ GÜNÜ içinde yapılandırılır. Siteniz orjinal hali ile yayına çıkana kadar sadece içeriği siz görürsünüz.
5. Web sitesi sayfaları için görüşlerinizi belirtirsiniz ve revizyonları yaparak siteyi son haline getiririz.
6. Web sitesi yönetim panelinin kullanımı ile ilgili ücretsiz eğitimimizi veririz. ONLINE olarak uzaktan sesli-görüntülü-ekran paylaşımlı olarak eğitimleri tamamlarız.4. Barınma ve mail hizmetlerini nasıl bir altyapı üzerinden alıyoruz?

Web sitelerini WORDPRESS platformu ile yapılandırıyor ve yayına alıyoruz.

Sistemin barındırılması profesyonel yerli sunucu firmaları aracılığı ile sağlanır.

Yeni KVKK uyarınca verilerin yurtdışında barındırılması Kişisel Verilerin Korunması Kurulu'nun özel iznine tabi bulunuyor. Web sitelerinizin yerli sunucularda barındırılması sayesinde bu kurala uygun veri barındırmış oluyorsunuz.

Mail hizmetini özel sunucumuzdaki mail altyapısı üzerinden kullanmayı seçebileceğiniz gibi google business, microsoft mail, godaddy mail vb. diğer mail servisleri üzerinden de kullanabilirsiniz. Bu harici servislerin mail hizmeti ücretleri ilgili firmasına göre çeşitlilik göstermektedir.

Mail hizmetini bizim sunucumuz üzerinden kullanmak isterseniz bu hizmet ücretsizdir. Mail sayı sınırı yoktur. Toplam barınma ise 2000 MB'tan başlamaktadır. Ekstra barınma alanları ücrete tabi olmaktadır.5. Yeni web sitemiz yayına çıktıktan sonra güncelleme konusunda destek veriyor musunuz?

Kesinlikle "Evet"

Web siteniz yayına çıktıktan sonra web sitesi panelinizin kullanımı ile ilgili ÜCRETSİZ EĞİTİMİ alırsınız. Web sitenizin içerik güncellemelerini kendiniz takip etmek istediğinizde buna hazır olursunuz.

Web sitesi yönetim panelinde SEO ( Arama motoru optimizasyonu ) ayarlarını özgürce yapabileceğiniz bölümler mevcuttur. İsterseniz kendi SEO çalışmalarınızı yapabilir, isterseniz panelden kullanıcı oluşturarak SEO danışmanlığı veren diğer firmalarla da çalışma imkanı bulursunuz.

Web panelini kullanan müşterilerimiz en çok BLOG bölümünde makale, haber ve duyuru paylaşmaktadır. Böylelikle web siteleri sürekli canlı ve güncel kalmaktadır.

Sayfa tasarımlarında değişiklik, ürün sipariş formları hazırlanması gibi daha ileri müdahaleler için biz her zaman destek veriyoruz. Web sitesi ücretine dahil olarak belli bir süre boyunca ücretsiz olarak güncelleme hizmeti veriyoruz. Bu süreler web sitesi teklifinde sizlere açıkça sunulmaktadır. Bu süre tamamlanınca her türlü güncelleme hizmeti saatlik ücret üzerinden ücretlendirilmektedir. Bu işlemlerin hepsi merkezi CRM sistemimiz dahilinde kaydedilir ve sizlerle paylaşılır.6. Web tasarım ve bağlantılı tüm hizmetlerde ücretlendirmeleri nasıl yapıyorsunuz?

Web tasarım ücretlerimiz projesine göre değişmektedir. Ücrete BLOG bölümünde sınırsız olarak makale,duyuru,haber vb. içerik girme hakkı vb. modüller dahil olmaktadır.


7. Hizmet ve ürün ödemelerimizi hangi şartlarda ve platformlarda yapabiliyoruz?

Tüm web hizmetleri ödemelerinizi GÜVENLİ ÖDEME sayfamızdan online olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca kurumsal banka hesabımıza havale yapabilirsiniz.Henüz karar veremedeniz mi? O halde devam edelim... Web sitesi nedir? Ne beklemelisiniz?Web tasarım hizmetini nasıl veriyoruz?


Güncel müşteri web tasarım projeleri

KAFANIZDA HALA SORULAR MI VAR? ŞİMDİ BİZE ULAŞIN